top2

DOMOVDÁMSKEPÁNSKEDETSKÉKABELKYDOPLNKYKONTAKTFACEBOOKGOOGLE PLUSINSTAGRAMTWITTEREMAIL

2. októbra 2014

Do práce počas jesene

Milé dámy,

a je to tu, jeseň oficiálne začala a naša dilema pred zrkadlom tiež. V lete sa spoliehame na jeden, maximálne dva kusy oblečenia v podobe ľahkých šiat, trička či sukne. Jesenné obdobie však so sebou prináša i sychravé a chladné počasie, počas ktorého sa musíme obliekať teplejšie, no zároveň chceme ostať štýlové. Začína sa vrstvenie! A preto je dôležité mať v šatníku i botníku pár základných kúskov, ktoré potom stačí iba skombinovať s doplnkami a výsledný outfit bude stáť určite zato!

Medzi základné kúsky jesenného šatníka bezpochyby patria:

1. Jesenný kabát alebo kožená bunda- jesenný kabát v béžovej alebo čiernej farbe je základ. Hodí sa k nohaviciam, sukni či pleteným šatám. Je dôležité vybrať si správnu dĺžku a strih. Pre nižšie dámy sa odporúča nosiť skrátené kabátiky pod zadok, naopak vyššie dámy si môžu dovoliť i kabáty tesne pod kolená a tým dámam, ktorým boli nadelené dlhé nohy kľudne aj kabáty pod kolená. Veľmi dôležitým je opasok, ktorý zvýrazní pás. Rovné strihy bez opasku pristanú len máloktorej postave. Ak ste viac športovejší typ, siahnite po koženej bunde. Tá na trhu zastáva pozíciu už roky rokúce. Jej strih sa však s odstupom času zmenil. Momentálne sú v trende kratšie a užšie strihy s rôznymi textilnými vsadeniami alebo vybíjaním či zipsom. Najviac neutrálnymi farbami sú čierna, béžová alebo sivá, ale nič nepokazíte ani bordovou, modrou alebo hnedou.
Moj tip na pekný jesenný kabátik nájdete Avous.


2. Puzdrová sukňa- ďalší zo základných kúskov šatníka, ktorý by nemal chýbať ani jednej dáme. Je totiž vhodný pre skoro všetky vekové kategórie a hodí sa na viacero príležitostí. Puzdrovú sukňu možno využiť do práce, počas pracovného pohovoru alebo pri vykonávaní záverečných skúšok. Na druhej strane ak ju skombinujete s elegantným topom, tak v nej môžete kľudne zájsť i na večeru či drink po práci.


3.Biela košeľa- univerzálny kúsok, ktorý je i mojim obľúbeným. Biela košeľa s dlhými rukávmi sa v minulosti brala ako časť odevu, ktorý je vhodný do práce alebo na iné oficiálne príležitosti. Avšak časom sa to zmenilo. Teraz ju môžete vidieť v rôznych variáciách na blogerkách ako trendový a nadčasový kúsok. Spolu s výrazným náhrdelníkom a spomínanou puzdrovou sukňou zaručene nepokazíte dojem ani v práci a ani po práci.


4. Lodičky alebo členkové čižmy- ako som už spomínala jeseň so sebou prináša aj chladnejšie počasie, ktorému sa dá tak trošku predísť vhodnou obuvou. Najlepšou voľbou sú jednoznačne kožené lodičky alebo členkové čižmy. Táto sezóna sa nesie v odtieňoch chladných farieb, ktoré máte možnosť vidieť i na obuvi. Napríklad čierna, biela alebo sivá. No v tomto prípade nedostali červenú ani odtiene béžovej a hnedej.


5. Kvalitná kabelka- poslednou bodkou ná záver, no nemenej dôležitou je kvalitná kabelka. V tomto prípade jasne plati: viac kvality než kvantity. Nebojte sa do nej zainvestovať. Vydrží vám dlhšie! Je však potrebné si uvedomiť, že aj kabelky sa nesú s trendami. Ak však chcete investovať do nejakej kvalitnejšej, rozmyslite si aj farbu a tvar. Odporúčam niečo neutrálne, ako je čierna, odtiene béžovej či hnedej alebo biela. Týmto farbám stopka nezasvieti snáď nikdy.Žiadne komentáre:

Zverejnenie komentára

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...